NAJCZĘSTSZE PYTANIA

o co chodzi?

Przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na często zadawane pytania odnośnie szkoleń. Mamy nadzieje że znalazła się tutaj także odpowiedz na Twoje pytanie. Jeżeli nie, zachęcamy do kontaktu z nami przez e-mail lub telefonicznie.Na oficjalnej stronie Rychlebskich Ścieżek jest informacja o Bikeszkoła i szkoleniach dla Polaków czy to są te same szkolenia i ten sam instruktor ?

Tak, wyłącznym instruktorem szkoleń jazdy na rowerze górskim dla Polaków organizowanych przez Rychlebskie Ścieżki jest Mariusz Jarek. Strona ta powstała aby wyjść na przeciw wszystkim chętnym wzięcia udziału w szkoleniach. Znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne informacje oraz terminy kursów. Na szkolenia możesz zapisać się przez formularz na naszej stronie, e-mail zapisy@bikeszkola.pl lub oficjalny e-mail Rychlebskich Ścieżek bikeszkola@rychlebskiesciezki.pl Na wszystkie wiadomości staramy się jak najszybciej odpisać aby każdy kursant miał potwierdzenie uczestnictwa.

Na jaki rodzaj szkolenia mam się zapisać, podstawowy czy średnio-zaawansowany ? Jak mam ocenić swoje umiejętności ?

W zakładce terminy znajdują się wszystkie aktualne szkolenia MTB, które odbywają się na dwóch poziomach zaawansowania. Przed każdym formowaniem grupy kursantów, prosimy aby osoba napisała kilka słów o sobie tj. jak długo jeździ, gdzie, czego oczekuję od szkoleń. Dzięki temu dobieramy najbardziej zbliżone umiejętnościami osoby do jednej grupy.

Jak mam zapisać się na szkolenie ?

Na szkolenia rowerowe można zapisać się przez formularz który jest na głównej stronie pod przyciskiem ZAPISY. Można również wysłać wiadomość na adres zapisy@bikeszkola.pl lub bikeszkola@rychlebskiesciezki.pl

Czy szkolenia w Czechach są prowadzone w języku polskim.

Tak, instruktorem szkoleń jest polak- Mariusz Jarek.

Czy trasy na których odbywa się szkolenie rowerowe nie są dla mnie za trudne ?

Trasy na których odbywają się szkolenia są profesjonalnie przygotowane, dzięki temu są bezpieczne. Szkolenie jest tak przygotowane żeby jak najlepiej dobrać poziom trudności trasy do zawodnika.

W jaki sposób mogę wypożyczyć rower do szkoleń ?

Najlepiej telefonicznie. Jest to najszybsza i najpewniejsza forma, na Srebrnej Górze jak i na Rychlebach. Na Rychlebskich Ścieżkach można zrobić to po czesku, angielsku lub po polsku.

Telefon do wypożyczalni na Rychlebskich Ścieżkach: +420 607 061 445 lub info@rychlebskestezky.cz

Telefon do wypożyczalni na Srebrnej Górze:  +48 509 464 477 lub +48 725 780 232 i iwonakurczab@vp.pl

Na co dzień jeżdżę na pedałach wpinanych czy na okres szkolenia mam zmienić pedały na platformowe ?

Nie polecamy zmieniać pedałów wpinanych na platformy dzień przed szkoleniem, po prostu będziesz się czuł niepewnie. Forma szkoleń umożliwia bezpieczne uczestnictwo w pedałach wpinanych. Natomiast polecamy i uważamy że warto od czasu do czasu założyć platformy żeby na nowo „poczuć” rower. Jeśli już się zdecydujesz wymienić SPD na pedały platformowe na szkolenia, zrób to nieco wcześniej.

Czy mogę wziąć udział w tylko jednym dniu szkolenia ?

Tak, wystarczy poinformować o tym w przy zapisach.

Czy szkolenie indywidualne może odbyć się na innej miejscówce niż te które są dostępne u Was ?

Tak, ale po wcześniejszym kontakcie w celu ustalenia szczegółów.

Czy za szkolenia trzeba płacić przelewem czy można na miejscu gotówką lub kartą ?

Za szkolenia na Rychlebskich Ścieżkach płacimy tylko na miejscu. Można zapłacić kartą lub gotówką. Wszystkie pozostałe szkolenia można opłacić z góry przelewem przez internet lub na miejscu.

W jakiej walucie mam zapłacić za szkoleniach w Czechach ?

Za szkolenia płacimy w złotówkach (PLN). Na Rychlebskich Ścieżkach można również zapłacić kartą.

Co muszę zabrać ze sobą na szkolenia ?

Na szkolenie warto zabrać ze sobą plecak lub bidon z wodą lub napojem izotonicznym, dodatkowe „kalorie” w formie batonów/żeli energetycznych czy bananów, kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę, niestandardowe klucze/narzędzia do swojego roweru.

Czy szkolenia grupowe są tylko na danej płci, czy można wziąć udział w szkoleniu ze swoim partnerem.

W szkoleniach grupowych mogą wziąć udział zarówno kobiety jak i mężczyźni. Oprócz tego w sezonie staramy się organizować również szkolenia typowo dla płci pięknej.

Ile lat trzeba mieć żeby wziąć udział w szkoleniu ?

Nie ma dolnej ani górnej granicy wieku, liczą się przede wszystkim chęci i zaangażowanie uczestników. W sezonie 2016 najmłodszy z uczestników miał 13 lat.

Chcę przyjechać na więcej niż jeden dzień, czy istnieje możliwość noclegu ?

Tak, pod tym linkiem w zakładce Noclegi i restauracje – znajdziesz informacje na temat noclegu na Rychlebskich Ścieżkach.

Dodatkowe informacje na temat pensjonatów w okolicy Srebrnej Góry znajdziesz pod tym linkiem.

Nie wiem czy mój rower nadaje się na szkolenie ?

Jeżeli masz pewne wątpliwości co do swojego roweru, po prostu go nam opisz lub wyślij zdjęcie. Rower uczestnika szkoleń musi posiadać dwa sprawne hamulce oraz przedni amortyzator. Nie wymagamy od naszych kursantów roweru z tylnym zawieszeniem. Zalecamy aby opony posiadały bieżnik przystosowany do leśnych ścieżek. Każdy dodatkowy osprzęt typu: regulowana sztyca, tylny amortyzator, większy rozmiar kół są dodatkową zaletą natomiast nie wpływają na jakość szkoleń.

potrzebujesz więcej informacji?

jak możemy ci pomóc?