SZKOLENIA

Głównym celem naszych szkoleń jest poprawa bezpieczeństwa oraz techniki jazdy poprzez naukę wyrabiania sobie dobrych nawyków. Dla nas najważniejsze w jeździe są technika i dobre „czucie” roweru. Dzięki naszym szkoleniom poprawisz swoje umiejętności jazdy, dowiesz się więcej o odpowiednim ustawieniu sprzętu pod siebie, wybieraniu optymalnej linii przejazdu,  a przede wszystkim spędzisz doskonale czas na świetnie przygotowanych trasach z pozytywnymi ludźmi. Nie traktujemy kursantów schematycznie, małe grupy uczestników umożliwiają instruktorowi poświęcenie czasu każdemu z osobna. Na szkoleniach, głównie pracujemy nad:

 • poprawnym pokonywaniem band oraz naturalnych zakrętów na trasie,
 • wyborem toru jazdy,
 • poprawnym ustawieniem sprzętu pod zawodnika,
 • poprawnym pokonywaniem rollerów i hopek poprzez praktykę wyczuwania timmingu związanego z wybijaniem się z wybicia lub „pompowaniem” przeszkody,
 • pracą ciała oraz pozycją na rowerze,
 • poprawnym hamowaniem przed przeszkodami.

Współpracujemy z najlepszymi miejscówkami Enduro w Czechach i Polsce m.in. Rychlebskie Ścieszki, Lipovskie Ścieszki oraz Trasy Srebrna Góra, dzięki temu kursanci mają możliwość jazdy po w pełni bezpiecznych i profesjonalnie przygotowanych trasach. Przed każdym wyjazdem na docelowe ścieżki przygotowujemy i rozgrzewamy się na specjalnych placach treningowych, które zawierają wszystkie elementy prawdziwych tras. Szkolenia grupowe jesteśmy w stanie zorganizować również w innych miejscach które dodatkowo posiadają wyciąg np: Kouty nad Desnou czy Koprivna.

Nasze szkolenia grupowe odbywają się zawsze na dwóch poziomach umiejętności, jest to grupa podstawowa oraz średnio-zaawansowana. Wybór właściwej grupy oraz termin kursu znajdziesz tutajTermin oraz miejsce szkoleń indywidualnych ustalamy bezpośrednio z kursantem.

 

NIEZBĘDNIK SZKOLEŃ

Przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo! Każdy uczestnik szkoleń musi posiadać kask. Nie wymagamy dodatkowych ochraniaczy kolan czy łokci, natomiast dla zwiększania komfortu psychicznego zalecamy mieć je w zanadrzu. Podczas szkoleń u naszych partnerów istnieje możliwość wypożyczenia szerokiej gamy ochraniaczy.

– Rower uczestnika szkoleń musi posiadać dwa sprawne hamulce oraz przedni amortyzator. Nie wymagamy od naszych kursantów roweru z tylnym zawieszeniem. Zalecamy aby opony posiadały bieżnik przystosowany do leśnych ścieżek. Każdy dodatkowy osprzęt typu: regulowana sztyca, tylny amortyzator, większy rozmiar kół są dodatkową zaletą natomiast nie wpływają na jakość szkoleń.

– Nie posiadasz własnego roweru Enduro ? Nic nie szkodzi, na miejscu czeka na Ciebie również wypożyczalnia rowerów z szerokim wachlarzem modeli. Więcej informacji na temat wypożyczalni rowerów do naszych szkoleń na Rychlebskich Ścieżkach znajdziesz tutaj, a na Srebrnej Górze tu.

– Ze względu na całodniowy przebieg szkoleń polecamy wszystkim uczestnikom zaopatrzenie się w wodę lub napój izotoniczny i kilka dodatkowych „kalorii” w formie bananów lub batonów/żeli energetycznych.

 

PLAN SZKOLEŃ

Szkolenia grupowe na Rychlebskich Ścieżkach są zawsze dwudniowe – sobota i niedziela (można wziąć udział w jednym dniu szkoleń, ale jest to sobota ze względu plan kursu). Szkolenia na Srebrnej Górze i na innych trasach w zależności od terminów są jedno lub dwudniowe.

Sobota

Szkolenia trwają od 10:00 do 16:00. Pierwszym elementem szkoleń jest przygotowanie roweru pod zawodnika. Skupiamy się nad odpowiednim ustawieniem m.in. zawieszania i kokpitu.

Następnie omawiamy podstawowe aspekty techniki jazdy, takie jak: poprawna pozycja podczas jazdy w terenie, w zakrętach, na przeszkodach typu roller (popularna przeszkoda na Single-trackach). Kolejnym krokiem jest już czysta praktyka ! Trenujemy na Skills Centrum lub Placu Treningowym wybór odpowiedniej linii przejazdu w zakręcie i na rollerach, bunnyhop, odpowiednia pozycja podczas pokonywania przeszkód takich jak: drop, hopki, zakręty, trudny teren.

Czas na małą przerwę. Pora na kawę, drugie śniadanie i napełnienie bidonów i plecaków bo ruszamy na docelowe trasy !
Około godziny 12:00 zmierzamy na wcześniej umówione trasy. Wszystko zależy od grupy, czy umiejętności i kondycja pozwalają na SuperFlow czy skupiamy się na trasach położonych nieco niżej tj. Trail wzdłuż Czarnego Potoka lub Vindawski Okruch. W przypadku szkoleń na Srebrnej Górze istnieje możliwość wynajęcia tarpana, który wywozi uczestników szkoleń na górę. Podczas podjazdu jedziemy powoli lub idziemy, to nie są wyścigi, zależy nam żeby zachować maksimum siły na zjazd.
Na trasie skupiamy się na wybranych odcinkach, jeździmy parokrotnie daną sekcje, poprawiając błędy kursantów oraz przekazując dobre nawyki i cenne wskazówki na temat poprawności przejazdu, pozycji itp.

Niedziela

Szkolenia trwają od 10:00 do 15:00 ale ruszamy już bezpośrednio na trasę. Trenujemy wszystko w praktyce, co dzień wcześniej uczyliśmy się w teorii i na przeszkodach w Skills Centrum oraz utrwalamy poprawne pokonywanie trasy. Skupiamy się na wdrążeniu dobrych nawyków związanych z pozycją, ustawieniem itp. Nabieramy szybkości i flow na trasie !

 

SZKOLENIA GRUPOWE

Ilość uczestników: 4-8

Koszt za jednego uczestnika szkoleń i miejsce:

 • Srebrna Góra jednodniowe 200 zł
 • Srebrna Góra dwudniowe 330 zł
 • Rychlebskie Ścieżki jednodniowe 220 zł
 • Rychlebskie Ścieżki dwudniowe 400 zł
 • Lipovskie Ścieżki jednodniowe 220 zł
 • Lipovskie Ścieżki dwudniowe 400 zł

SZKOLENIA INDYWIDUALNE

Ilość uczestników: 1

Koszt: 400 zł

Czas trwania: 10:00-16:00

Miejsce: wybór indywidualny

Ilość uczestników: 2

Koszt: 700 zł

Czas trwania: 10:00-16:00

Miejsce: wybór indywidualny

 

 

 

 

Wszystkie dodatkowe informacje znajdziesz w FAQ, jak i kontaktując się z nami przez e-mail lub telefonicznie